Rybná 716/24, 110 00 Praha 1
info@elektronicke-znamky.cz

Návod jak koupit dálniční známku online

Elektronická dálniční známka 2021 ZADARMO

Návod jak koupit dálniční známku online

Dálniční známka Prodej

Elektronická dálniční známka 2021 – návod jak si koupit známku v e-shopu edalnice.cz

ZDROJ: edalnice.cz

Nebojte se, pořízení elektronické dálniční známky není vůbec nic složitého. Vše vyřídíte za několik málo minut na webu edalnice.cz. Nakupovat můžete samozřejmě jak z počítače, tak i z chytrého mobilního telefonu.

Hned na úvodní stránce webu si v prvním kroku vyberete druh dálniční známky podle toho, jestli chcete roční, 30denní nebo 10denní kupón. Po kliknutí na tlačítko „Koupit” u daného kupónu zadáte jednoduše na jedné stránce zemi registrace vozidla a SPZ vozu a dále pod tím začátek platnosti dálniční známky. Pokud chcete plaketu platit převodem, musíte zvolit začátek platnosti nejdříve za 5 dní.

Dobrou zprávou je, že ceny známek se na příští rok i přes digitalizaci nemění. Za roční kupón pro osobní automobil tak zaplatíte 1 500 Kč, za měsíční známku 440 Kč a za známku na deset dní 310 Kč. Cenové zvýhodnění navíc čeká, jak už bylo uvedeno výše, na majitele vozů s pohonem na zemní plyn nebo biometan.

Zcela oproštěna od placení dálničních poplatků jsou pak vozidla s pohonem na elektrickou energii, vodík nebo v kombinaci s jiným palivem (pokud hodnota CO2 nepřekročí 50 g/km), dále historická vozidla vybavená zvláštní registrační značkou, vozidla přepravující osoby, které jsou držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P, vozidla provozovaná domovy pro osoby se zdravotním postižením, pokud slouží k přepravě těchto osob, a dále také vozidla sloužící k přepravě nezaopatřených dětí, které jsou léčeny se zhoubným nádorovým onemocněním nebo hemoblastózou.

 

2 Odpovědi

  1. Michaela Zámečníková napsal:

    Dobrý večer, dá se prosím dálniční známka zrušit? S manželem jsme se nedomluvili a koupili jsme dnes oba dva na jednu SPZ dálniční známku na rok.

  2. Michal Melen napsal:

    Dobrý den,mám dotaz ohledně zakoupené Roční elektronické dálniční známky pro vozidlo s spz 4u4 4238 ,zakoupené 16.4.2021.Dodnes mi nepřišlo potvrzení o zaplacení.Prosím o informaci a zaslaní platebního dokladu o zaplacení .
    Děkuji za kladné vyřízeni.
    S pozdravem Michal Melen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *