Rybná 716/24, 110 00 Praha 1
info@elektronicke-znamky.cz

Komplikace s elektronickou dálniční známkou číhají i na cizince

Elektronická dálniční známka 2021 ZADARMO

Komplikace s elektronickou dálniční známkou číhají i na cizince

Komplikace s elektronickou dálniční známkou číhají i na cizince

Česko se v úterý zařadilo mezi evropské země, kde by měl fungovat systém elektronických dálničních známek. Systém, který má být hlavní platformou pro nákup elektronické viněty, však v den spuštění nefungoval. Komplikace mohou čekat i na cizince, pro něž se chystají samoobslužné kiosky v blízkosti hraničních přechodů.

„Kiosků bude celkem 12 a budou rozmístěny v pohraničí. Fungovat začnou od 1. ledna 2021. Jejich seznam bude v průběhu prosince zveřejněn na stránkách edalnice.cz,” řekl Novinkám Martin Opatrný, mluvčí společnosti CENDIS, která e-shop vyvíjela a spadá pod ministerstvo dopravy.

„Pro cizince by to mohla být komplikace. Zejména v tom přechodném období, než si na to zvyknou,” konstatoval Libor Budina z Autoklubu České republiky.

V praxi cizinci, kteří nevyužijí možnost nákupu on-line, zadají v samoobslužném kiosku SPZ automobilu a zaplatí příslušnou částku. Kiosek, který bude fungovat v anglické, německé, polské, ruské a maďarské jazykové mutaci, což bude výhoda oproti webu, který má zatím jen anglickou verzi.

V tomto případě se však předpokládá, že cizinci si budou chtít koupit známku hned na hranicích. Otázkou je, jaké možnosti jim zůstávají v případě, že budou potřebovat vinětu získat dodatečně.

Jednou z možností bude pořídit ji na poštách nebo na čerpacích stanicích EuroOil. Těch je však v Česku pouze 199, bude tedy muset hledat. S tím, že by známka byla dostupná na každé benzínové stanici, ministerstvo nepočítalo. Na kamenný prodej udělalo tendr, který vyhrála Česká pošta s Čeprem, které pumpy EuroOil provozuje

ZDROJ: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/komplikace-s-elektronickou-dalnicni-znamkou-cihaji-i-na-cizince-40344039

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *